search SZUKAJ menu MENU
Brak śmietników na naszych osiedlach

Brak śmietników na naszych osiedlach

Spółdzielnie mieszkaniowe

Czerwiec
2019
26
636
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Wielu mieszkańców narzeka wspólnoty mieszkaniowej narzeka na brak dostatecznej ilości śmietników na osiedlu. Przechadzając się przez osiedlowy skwer faktycznie trudno dojrzeć pojemnik, do którego można by wrzucić odpadki.
Niestety nie każdy mieszkaniec osiedla włoży przysłowiowy papierek do koszeniu lub poczeka z pozbyciem się go do momentu aż znajdzie śmietnik tuz przy chodniku. Najłatwiejszy sposób na pozbycie się problemu jest wetknięcie śmieci gdzieś pod ławkę, albo porzucenie ich na trawniku, to samo z niedopałkami papierosów.
Z jednej strony, mówi się, że brak jest śmietników w obrębie zarządzanych przez nasze spółdzielnie mieszkaniowe. Wiele z tych koszów funkcjonowało na osiedlu, jednak część została zniszczona przez wandali, inne zostały odmontowane i skradzione.
Na ich miejscu nie pojawiają się nowe. PO co? Pytają urzędnicy.
Pracownicy spółdzielni mieszkaniowej wiedzą dobrze, iż kolejne nowe śmietniki będą nadawały się do wymiany za kilka miesięcy.
Poza tym mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej często burzą się na fakt ciągłego podnoszenia czynszu, a bez tego ciężko wygospodarować administracji spółdzielni pieniądze na kolejne inwestycje. Tutaj dochodzimy do logicznej całości, jednak jest ona niewesoła. Rzucamy śmieci na chodnik bo nie ma odpowiedniej ilości koszy, nie ma koszy bo są one niszczone, wspólnota nie stawia nowych gdyż nie ma na to środków, funduszy brak, gdyż mieszkańcy wspólnoty nie chcą godzić się na podnoszenie czynszu.
W tej delikatnej materii trzeba iść jednak po rozum do głowy. Sytuacja administracji spółdzielni jest jaka jest, ciężko o dodatkowe fundusze. Gdybyśmy zwracali uwagę co dzieje się z własnością wspólnoty, w tym przypadku ze śmietnikami, to pewnie byłoby ich wystarczająco dużo,
a śmieci nie lądowałyby gdziekolwiek. Inna sprawa to kwestia poziomu kultury i dobrego wychowania. Często widać na naszych osiedlach jak trawniki toną w nieczystościach a kosze rozstawione są w niewielkich odstępach. Gdyby większość z nas zechciała wykonać trud by jednak przysłowiowy papierek znalazł się w koszu, a jeśli faktycznie go nie ma przed blokiem to aby wylądował w naszym domowym śmietniku, to sytuacja osiedli byłaby znacznie lepsza. Mieszkańcom wspólnoty żyłoby się na co dzień bardziej przyjemnie.
Podstaw tych, najmłodszych mieszkańców bloku powinni uczyć rodzice a także i szkoła.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Naftowiec - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Dembowskiego 7/13
38-500, Sanok    woj. podkarpackie

Gwarek - Spółdzielnia Mieszkaniowa

pl. Wolności 3
62-500, Konin    woj. wielkopolskie

Osada - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Matejki 22
72-100, Goleniów    woj. zachodniopomorskie

Fampa - Spółdzielnia Mieszkaniowa

XX-lecia 3
58-560, Jelenia Góra    woj. dolnośląskie

Cieszynianka - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Hajduka 17
43-400, Cieszyn    woj. śląskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Powiśle

ul. Pusta 8
24-100, Puławy    woj. lubelskie

Astra - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Mostkowo 49
74-322, Mostkowo    woj. zachodniopomorskie

Perspektywa - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Głuchołaska 20a
48-303, Nysa    woj. opolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Przemysłowa 10
64-840, Budzyń    woj. wielkopolskie

Komunalnik - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. Okrzei 2
09-400, Płock    woj. mazowieckie