search SZUKAJ menu MENU
Czy spółdzielnie budują apartamentowce?

Czy spółdzielnie budują apartamentowce?

Spółdzielnie mieszkaniowe

Październik
2019
22
548
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Wiele osób zastanawiając się nad zmianą miejsca zamieszkania, marzy o wprowadzeniu się do apartamentowców. Właśnie luksusowe mieszkania tego typu zapewniają maksymalna wygodę nabywcom, z racji zastosowania ciekawych rozwiązań architektonicznych oraz projektu wykończenia wnętrza, przygotowywanego często przez profesjonalnego aranżera. Znaną innowacją, charakterystyczną dla miejskich apartamentowców jest chociażby interesująca opcja wjazdu windy bezpośrednio do mieszkania oraz zastosowanie luksusowych materiałów wykończeniowych przy wykańczaniu pomieszczeń. Patentem stosowanym przez deweloperów jest projektowanie kameralnych pomieszczeń na ostatnich kondygnacjach posesji mieszkalnych, kładąc oczywiście nacisk na wyeksponowanie powierzchni tarasu. Zdecydowanie piętra luksusowe wyróżniają się na tle pozostałych, tym bardziej reprezentatywne wydają się budynki zaprojektowane jako typowe apartamentowce z recepcją i przeszklonym wnętrzem. Obiekty takie można zobaczyć w kilku dużych miastach w Polsce.

Spółdzielnie również, planując swoje inwestycje, starają się zaspokoić gusta bardziej zamożnych klientów. W atrakcyjnych dzielnicach miasta na terenach trwającej budowy można natknąć się na tablice, informujące, że spółdzielnia mieszkaniowa oferuje apartamentowce na sprzedaż. Oferta ta różni się od typowej, adresowanej do średniozamożnych Polaków. Wizytówką kameralnego lokalu są przestronne wnętrza, obowiązkowy garaż podziemny i ciekawa, nowoczesna elewacja. Zamieszkała tam wspólnota lokatorska przywiązuje też wagę do sposobu zaplanowania zieleni w otoczeniu oraz zastosowania zabezpieczeń, utrudniających wejście na teren posesji osobom obcym. Jeśli w miejsce spółdzielni zawiąże się wspólnota mieszkaniowa (co się zdarza przy drogich inwestycjach), tym większy nacisk będzie kładziony na kwestie ochrony mienia. Niestetety, czasem możemy mówić tylko o nadużywaniu terminu apartamentowiec na użytek promocji trwającej inwestycji. Prawdziwi zwolennicy luksusu nie skorzystają z takiej oferty.

Generalnie w ogromnej mierze nowe bloki, którymi zarządza administracja spółdzielni- inwestora, powstają z myślą o mniej wybrednych osobach, przekładających dogodne warunki finansowania ponad wysoki prestiż. W Polsce kupowane są nowe lokale w cenie średnio 200 – 300 tys. zł, a ledwie 6-8 proc. udziałów na rynku mają spółdzielnie.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Leszczynko - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. Dożynkowa 49/12
64-100, Leszno    woj. wielkopolskie

Silesia SM - Adm. os. Targowisko

ul. Fredry 5
, Katowice    woj. śląskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii

ul. Pijarska 44bl.2a
05-530, Góra Kalwaria    woj. mazowieckie

Politechnik - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

al. Boh. Warszawy 91
70-343, Szczecin    woj. zachodniopomorskie

Wrzos - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kruczkowskiego 25
16-001, Kleosin    woj. podlaskie

SM w Kole - Adm. Os. w Kłodawie

ul. Bohaterów Września 1939 r.
, Kłodawa    woj. wielkopolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Sportowa 3
87-200, Wąbrzeźno    woj. kujawsko-pomorskie

Ustronie Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana

ul. Batystowa 10a
02-835, Warszawa    woj. mazowieckie

Nad Rawą - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Trzyniecka 14
41-506, Chorzów    woj. śląskie

Słowianka - Spółdzielnia Eksploatacyjna

Słowieńsko
78-314, Sławoborze    woj. zachodniopomorskie