search SZUKAJ menu MENU
Czyste place zabaw na osiedlach

Czyste place zabaw na osiedlach

Spółdzielnie mieszkaniowe

Lipiec
2019
4
589
odwiedzin
strony
1
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Każdy rodzic chciałby aby jego pociechy bawiły się na czystych, zadbanych placach zabaw. Administracja osiedla pobiera składki w comiesięcznym czynszu właśnie na poczet prac mających na celu oczyścić tereny zabaw z nieczystości i śmieci. Dosyć duże koszty ponoszą spółdzielnie mieszkaniowe na malowanie istniejących przyrządów na placach zabaw jak i stawianie nowych huśtawek, drabinek, zjeżdżalń i tym podobnych atrakcji dla najmłodszych. Wspólnota mieszkaniowa ma jednak sporo pracy aby utrzymać porządek w miejscach przeznaczonych do zabaw.

Właściciele psów nie przejmują się tabliczkami informującymi o zakazie wprowadzania psów na ten teren i przyzwalają na załatwianie się swoich pupili w piaskownicach. Administracja osiedla nie może jednak w żaden sposób ukarać łamiących przepisy. Inni dorośli uczestnicy placów zabaw, szczególnie ci, którzy przesiadują tam późnym wieczorem, pozostawiają po sobie pamiątki w postaci butelek, często potłuczonych, niedopałków papierosów, puszek i innych śmieci. Wspólnota mieszkaniowa zadbała o częste występowanie pojemników na śmieci w tych rejonach, jednak nie, każdy z nich korzysta. Spółdzielnia zatrudnia zwykle kilkoro pracowników, którzy odpowiedzialni są za utrzymanie porządku na placach zabaw. Jak wiemy, na zanieczyszczonym placu łatwo może dojść do skaleczenia, a w takim przypadku rodzice mogą mieć pretensje do administracji spółdzielni.

Każdego dnia teren przeznaczony do zabaw oczyszczany jest przez odpowiednie służby. Bez pracy tych osób zabawa w tych miejscach byłaby nieprzyjemna i rzecz jasna – niebezpieczna. Wspólnota mieszkaniowa musi też dbać o jakość techniczną wszystkich urządzeń oraz ich wygląd zewnętrzny. Pospolite dotychczas metalowe pręty administracje osiedlowe sukcesywnie zamieniają na drewniane place zabaw, które są przyjemniejsze dla oka, ale co ważniejsze są bezpieczniejsze. Spółdzielnie mieszkaniowe robią wszystko by nasze pociechy mogły czuć się komfortowo na placach zabaw, jednak pamiętajmy, że o bezpieczna zabawę muszą zadbać przede wszystkim rodzice. Zanim dziecko wejdzie do piaskownicy, sprawdźmy czy nie zostały tam psie odchody, szkła czy inne niemiłe lub niebezpieczne rzeczy. Prawo spółdzielcze nie daje możliwości urzędnikom do nakładania kar na tych, którzy dewastują mienie wspólnoty. Pamiętajmy jednak, że jeśli widzimy coś niepokojącego, zawsze możemy powiadomić straż miejską.

chevron_left

Czyste place zabaw na osiedlach Spółdzielnie mieszkaniowe

Styczeń
2023
4
perm_identity
autor
Marek
Czyste i dobrze utrzymane place zabaw na osiedlach to ważny element wpływający na jakość życia mieszkańców. Place zabaw są miejscami, gdzie dzieci mogą bawić się, spędzać czas na świeżym powietrzu i rozwijać swoje zdolności ruchowe i poznawcze. Jednak, aby place zabaw były bezpieczne i przyjazne dla dzieci, należy je regularnie czyścić i konserwować. Warto również pamiętać o oznakowaniu przestrzeni zabaw i zasadach bezpieczeństwa, takich jak noszenie odpowiedniego obuwia i zakaz używania sprzętu niedozwolonego na placu zabaw.

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Osiedle-Zdrój - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Sobieskiego 9
37-620, Horyniec Zdrój    woj. podkarpackie

Spółdzielnia Mieszkaniowa


27-533, Bidziny    woj. świętokrzyskie

Południe - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Sienkiewicza 7
24-100, Puławy    woj. lubelskie

Nowa SM - Adm. Domów Mieszkalnych nr 1

ul. Wielkopolska 21
44-335, Jastrzębie Zdrój    woj. śląskie

Orłowiec - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Mickiewicza 21
44-280, Rydułtowy    woj. śląskie

Krasińskiego - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Krasińskiego 3
38-300, Gorlice    woj. małopolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu - Osiedle Lotnisko

ul. Warszawska 11
86-300, Grudziądz    woj. kujawsko-pomorskie

Poznańska SM - Adm. os. Bolesława Śmiałego

os. Bolesława Śmiałego 104
60-682, Poznań    woj. wielkopolskie

Kopernik SM - Adm. os. Zachód

ul. Bema 20a
87-100, Toruń    woj. kujawsko-pomorskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzów Opole

Ligudy 97
45-101, Opole    woj. opolskie