search SZUKAJ menu MENU
Inwestycje podmiejskie  - raj dla deweloperów

Inwestycje podmiejskie - raj dla deweloperów

Spółdzielnie mieszkaniowe

Grudzień
2019
18
473
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Inwestycje podmiejskie, czyli nowe osiedle na dalekich peryferiach miasta, to typowa dla naszych czasów migracja ludzi z miasta na wieś. Mieszczanie uciekają tradycyjnie przed zgiełkiem i zanieczyszczonym powietrzem, poszukując oazy spokoju i wypoczynku.
Chęć zamieszkania w oazie zieleni i spokoju niekoniecznie musi wiązać się z chęcią uczestniczenia w całym procesie budowy domu. Dobrze wiedzą o tym deweloperzy i stawiają na tych klientów, którym marzy się nowoczesny dom pod klucz. Na przedmieściach powstają efektownie zaprojektowane, energooszczędne, czyli ekologiczne domy o wysokim standardzie wykończenia. Każdy budynek posiada bardzo funkcjonalny układ przestrzenny i wyposażony jest w taras oraz ogród, by dodatkowo wyeksponować zalety podmiejskiego życia. Wspólnota, która zamieszka w tak wspaniałych warunkach, korzysta oczywiście z nowoczesnych systemów zabezpieczających. Niektóre podmiejskie osiedla mogą też pochwalić się placami z fontannami, nowoczesnymi placami zabaw dla dzieci oraz oświetlonymi drogami. Najczęściej funkcje administracyjne zleca się podmiotom zewnętrznym, opcjonalnie obowiązki wykonuje zarząd, jeśli na terenie osiedla jest utworzona wspólnota mieszkaniowa.
Spółdzielnie również podchwyciły ten trend i, podobnie jak deweloperzy, proponują zamieszkanie na przedmieściach w blokach wielorodzinnych, budowanych z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i zachowaniu ciekawej bryły. Nierzadko otoczeniem osiedla jest las i pole uprawne, dlatego szczególny nacisk przy takich inwestycjach kładzie się na miejscowe plany zagospodarowania, by mieszkańcy mieli orientację co do dalszego rozwoju dzielnicy. W każdym większym mieście istnieje kilka takich powoli zaludniających się dzielnic na obrzeżach miasta. Problemy mieszkańców koncentrują się wokół dostępu do typowo miejskich udogodnień: linii komunikacyjnych, ośrodków edukacyjnych i sportowych. Również infrastruktura handlowa i usługowa jest znacznie gorzej rozwinięta.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kościuszki 16
89-400, Sępólno Krajeńskie    woj. kujawsko-pomorskie

Rolnik - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Kaszubska 3
83-425, Dziemiany    woj. pomorskie

Oskar - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. Bolesława Chrobrego 8-10
50-254, Wrocław    woj. dolnośląskie

Maria - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Sosnowa 28
18-400, Łomża    woj. podlaskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Unii Horodelskiej


22-523, Horodło    woj. lubelskie

Kamionek - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Stanisława Augusta 75/29
03-846, Warszawa    woj. mazowieckie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

Bugaj 2/17
26-130, Suchedniów    woj. świętokrzyskie

Osiedle - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Częstochowska 9a
46-300, Olesno    woj. opolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Właścicieli

os. Tumbewa 14
49-244, Chróścina    woj. opolskie

Karolina - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Konecznego 28
43-100, Tychy    woj. śląskie