search SZUKAJ menu MENU
Jakie mieszkania najchętniej kupujemy?

Jakie mieszkania najchętniej kupujemy?

Spółdzielnie mieszkaniowe

Październik
2019
16
595
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Każda spółdzielnia mieszkaniowa najchętniej pobudowałaby swoje nowe budynki w takim otoczeniu, które spełniałoby najlepiej wszystkie oczekiwania mieszkańców. Niekoniecznie muszą być one usytuowane w centrum miasta, jednak dobra lokalizacja ma ogromne znaczenie dla przyszłych nabywców. Uważa się nawet, że, oprócz ceny, lokalizacja stanowi najważniejszy cennik decydujący o wyborze danego zarządcy. Atrakcyjność położenia wynika z nałożenia się takich wypadkowych, jak: bliskość do centrów handlowych, łatwy dostęp do żłobków, szkół i ośrodków kulturalnych, aptek oraz dzielnicowej przychodni. Niemniej istotny jest projekt zagospodarowania zieleni, czyli umiejętne wkomponowanie zieleńców i roślinności przy blokach.

Chęć podniesienie jakości życia poprzez wybór atrakcyjnie zlokalizowanej posiadłości oznacza dla klientów spółdzielni znacznie większe wydatki związane z kupnem mieszkania. Z drugiej strony, nabywcy taktują to jako dobrą inwestycję. Wiadomo - mogą potem odpowiednio podnieść ceny w przypadku odsprzedaży lub najmu. Spółdzielnie muszą jednak przygotować się na wysokie koszty inwestycji na takich terenach.

Poza lokalizacją dla nabywcy liczą się też: przestronność mieszkania, funkcjonalność rozwiązań architektonicznych, oświetlenie pomieszczeń i wykonanie budynku. W przypadku tej ostatniej kwestii, znaczenie ma zastosowanie dobrej jakości materiałów wykończeniowych, by w trakcie eksploatacji możliwe było obniżenie opłat za media. Dzisiaj technologie dają spore możliwości w tym zakresie, by wspomnieć tylko o wyspecyfikowanych warstwach styropianu, dającego efekty izolacyjne. Klient powinien otrzymać informację o rodzaju materiałów, za które zapłacił. Administracja spółdzielni ma bowiem obowiązek rozliczyć się z najemną z przebiegu prac budowlanych, by nie było wątpliwości w tym zakresie. Zdarza się jednak, że dana wspólnota lokatorów stwierdza nieprawidłowości, zwłaszcza, gdy dodatkowo pojawia się wezwanie do uiszczenia dopłaty na skutek niespodziewanego wzrostu cen za materiały budowlane. Problemu tego nie ma na ogół wspólnota mieszkaniowa po podpisaniu umowy z deweloperem.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Wrzos - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Metalowa 13/11
87-807, Włocławek    woj. kujawsko-pomorskie

Ostoja III - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zdzisława 34
05-800, Pruszków    woj. mazowieckie

Kopernik SM - Adm. os. Wschód

ul. Świętopełka 28
87-100, Toruń    woj. kujawsko-pomorskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pomocy w Budownictwie Jednorodzinnym im. B. Krzywoustego przy Kopalni

Suszka 16
57-230, Kamieniec Ząbkowicki    woj. dolnośląskie

Rżąka - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Rydygiera 9/20
30-695, Kraków    woj. małopolskie

Koluszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Sikorskiego 11a
95-040, Koluszki    woj. łódzkie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Zgoda

ul. Złota 4
77-330, Czarne    woj. pomorskie

Kryształ - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. gen. Dąbrowskiego 43
63-000, Środa Wielkopolska    woj. wielkopolskie

Lokator - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kasztanowa 1/7
72-343, Karnice    woj. zachodniopomorskie

Nasz Dom - Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kłodnicka 97
41-706, Ruda Śląska    woj. śląskie