search SZUKAJ menu MENU

Osiedle Młodych Spółdzielnia Mieszkaniowa - Administracja

SM - Spółdzielnia mieszkaniowa - Osiedle


Adres

Osiedle Młodych Spółdzielnia Mieszkaniowa - Administracja
os. Piastowskie 16
61-148, Poznań - województwo wielkopolskie

Kontakt

Telefon:(61) 879-04-11
Fax:(61) 877-53-01
www:www.osiedlemlodych.pl
E-mail:biuro@osiedlemlodych.pl

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych" w Poznaniu Os. Piastowskie 16, Poznań 61-148 Nr konta:PKO V oddział w Poznaniu, 47 1020 4027 0000 1502 0035 4068 NIP: 777-00-00-689 REGON:000488496 Centrala 0-61 879-04-11 Sekretariat w. 389, 390, tel/fax. (0-61) 877-53-01 Kancelaria 0-61 879-04-11 w.385 Rada Nadzorcza wew.308 Dział Członkowsko-Mieszkaniowy wew.301, 327-329 Dział Techniczny wew.304 Dział Wkładów wew.374, 397 Dział Finansowy i Płac wew. 322, 387 Kasa: w. 375, Czynna w godz.: pon. 10-16, przerwa 11.30-11.45 i 14.00-14.15 wt.-pt. 10.00-14.00, przerwa 11.30-11.45 dnia 10 i 28 każdego miesiąca kasa czynna od 12.00 do 14.30

Opis

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych" w Poznaniu powstała w 1958 roku. Dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków. Pierwszymi inwestycjami były, dziś już nie należące do Spółdzielni budynki przy ul. Bogusławskiego, Rutkowskiego i na os. Wierzbak. Pomysł na nową dzielnicę mieszkaniową obejmującą tereny dawnej wsi Rataje, a w póĽniejszym czasie Żegrze i Chartowo, zrodził się w połowie 1955r. Z roku na rok powstawały kolejne budynki mieszkalne, a także lokale usługowe, domy kultury, drogi, skwery, place zabaw. Najwięcej mieszkań oddano do użytku w latach 70-tych. Ostatnie inwestycje budowlane Spółdzielni, to tzw. nowe Stare Żegrze - ciekawy architektonicznie kompleks budynków z garażami. W 2002 roku na szeroką skalę wznowione zostały prace termomodernizacyjne. Termomodernizacja finansowana jest z wpływów z lokali użytkowych, parkingów, targowisk oraz z kredytów bankowych udzielanych ze środków funduszy związanych z ochroną środowiska i oszczędnością energii. Spółdzielnia dba o prawidłową eksploatację zasobów, realizację bieżących remontów, dobry stan finansowy, porządek, bezpieczeństwo oraz szeroką działalność kulturalną. Stan zasobów mieszkaniowych Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu na dzień 31.12.2008r. - łączny
Lp.
Wyszczególnienie
Wg stanu na: 31.12.2008
1.Ilość budynków mieszkalnych290
2.Ilość budynków użytkowych96
3.Ilość mieszkań30.953
4.Ogółem powierzchnia użytkowa1.683.227
4a.w tym: lokali mieszkalnych 1.585.724
4b.w tym: lokali użytkowych
97.503
5.Powierzchnia ogrzewana centralnie1.662.633
6.Powierzchnia objęta dostawą c.w.u.1.591.718
7.Ilość mieszkańców77.056
Stan zasobów mieszkaniowych Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu na dzień 31.12.2008r. - uwzględniając osiedla
L.p.Kierownictwo osiedlaPow. użytkowa m2Liczba bud. mieszk.Liczba bud. użytk.Liczba lokali mieszk.Liczba mieszkańców
Ogółemw tym lok. mieszk.szt.szt.szt.osób
1Piastowskiego209.971196.2653694.7039.520
2Jagiellońskiego,Oświecenia, Powstań Narodowych266.956251.20353425.52812.256
3Pomet33.08231.588927161.481
4Armii Krajowej, Rzeczypospolitej, Bohaterów II Wojny ¦wiatowej270.502254.89857125.24312.976
5Lecha-Czecha255.334237.48629114.61011.768
6Tysiąclecia79.21373.569931.2943.453
7St.Żegrze-Polan192.942182.8545932.8358.203
8Orła Białego210.939201.0791863.2589.710
9Rusa164.283156.7822082.7667.689
10OGÓŁEM1.683.2271.585.7242909630.95377.056

Forum

Wydarzenia

Usługi

Ogłoszenia

Galeria


chevron_left
Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami swojej spółdzielni mieszkaniowej

dodaj swój e-mail do newslettera

Artykuły

Burzliwa dyskusja nad projektem spółdzielnianym

Burzliwa dyskusja nad projektem spółdzielnianym

Intencją pomysłodawców nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest uporządkowanie działania ...
chevron_right
Osiedlowa akcja - Balkony w zieleni

Osiedlowa akcja - Balkony w zieleni

Jak powszechnie wiadomo od bardzo wielu lat niektóre spółdzielnie mieszkaniowe ...
chevron_right
Rewitalizacja dużych osiedli mieszkaniowych

Rewitalizacja dużych osiedli mieszkaniowych

Duże osiedla mieszkaniowe stanowiły podstawowy element przestrzeni miast polskich w ...
chevron_right
Spółdzielnie wolą nie podwyższać opłat

Spółdzielnie wolą nie podwyższać opłat

Kłopoty, jakie przeżywa każda spółdzielnia mieszkaniowa w Polsce z zachowaniem ...
chevron_right
Czy spółdzielnie mieszkaniowe mają rację bytu?

Czy spółdzielnie mieszkaniowe mają rację bytu?

Im dłużej administracje osiedlowe, wspólnoty mieszkaniowe administrują nieruchomościami, w których ...
chevron_right
Prawa członków na walnym zgromadzeniu

Prawa członków na walnym zgromadzeniu

Prawo spółdzielcze wiąże się z ustanowieniem praw spółdzielcy, czyli praw ...
chevron_right
Czym jest z definicji osiedle zamknięte ?

Czym jest z definicji osiedle zamknięte ?

Obecnie w Polsce, z powodów trwającej mody czy wyraźnej awersji ...
chevron_right
Brak śmietników na naszych osiedlach

Brak śmietników na naszych osiedlach

Wielu mieszkańców narzeka wspólnoty mieszkaniowej narzeka na brak dostatecznej ilości ...
chevron_right
Jak można poprawić aktywność młodzieży?

Jak można poprawić aktywność młodzieży?

Brak zajęć dla dzieci i młodzieży przedstawiany jest na ogół ...
chevron_right
Osiedlowe festyny i imprezy

Osiedlowe festyny i imprezy

Bardzo dobrym pomysłem na wielu naszych osiedlach jest organizowanie różnego ...
chevron_right

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Stągiewna - Międzyzakładowa Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Spichrzowa 29-30/2
80-750, Gdańsk    woj. pomorskie

Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Albatros

ul. Świerczewskiego 42
34-600, Limanowa    woj. małopolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kopernika 5a
88-400, Żnin    woj. kujawsko-pomorskie

Świebodzińska Spółdzielnia Mieszkaniowa

os. Łużyckie 39
66-200, Świebodzin    woj. lubuskie

Hydral - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Międzyzdrojska 24/2
54-316, Wrocław    woj. dolnośląskie

Drwęca - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. Przemysłowa 15
11-130, Orneta    woj. warmińsko-mazurskie

Orłowiec - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Mickiewicza 21
44-280, Rydułtowy    woj. śląskie

SIM SM - Adm. os. Osowa Góra

ul. Kormoranów
85-036, Bydgoszcz    woj. kujawsko-pomorskie

Radunia - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Tysiąclecia 8
83-000, Pruszcz Gdański    woj. pomorskie

Dąbrówka - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Stara Dąbrowa 8a
73-112, Stara Dąbrowa    woj. zachodniopomorskie