search SZUKAJ menu MENU
Co najczęściej ginie na osiedlach?

Co najczęściej ginie na osiedlach?

Spółdzielnie mieszkaniowe

Wrzesień
2019
19
696
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Skala kradzieży na osiedlach to od lat szeroko dyskutowany problem społeczny. Mieszkańcy często skarżą się, że administracja osiedla, na którym mieszkają, nie jest odpowiednio przygotowana do wyjścia naprzeciw pojawiającym się zagrożeniom tego rodzaju. Barierą są koszty wprowadzenia zabezpieczeń oraz niewystarczające próby zintegrowania mieszkańców, by wspólnie podjęli sensowne decyzje, jaką formę zaradczą wybrać.

Wiadomo, że firma ochroniarska, jeśli została zatrudniona przez spółdzielnie, nie jest w stanie zapewnić 100 procent bezpieczeństwa, zresztą firmy te niechętnie biorą odpowiedzialność za stłuczone szyby aut i skradzione przedmioty z mieszkań, chyba że zapłaci się odpowiednią stawkę. Inne warianty alternatywne to monitoring oraz karty chipowe przy wejściu na teren posesji. Niezbędne jest tez współpracowanie ludzi między sobą, by nauczyli się reagować na niepokojące zdarzenia, choćby chodziło tylko o obrywanie tulipanów z ogródka przed blokiem. Kradzież kwiatów bywa utrapieniem dla wielu mieszkańców, zwłaszcza w podeszłym wieku i nie wolno bagatelizować wagi tych incydentów, mimo że wydają się one absurdalne. Jaki jest użytek z kilku wyrwanych tulipanów? Znacznie więcej emocji wśród mieszkańców wzbudzają ataki na własność prywatną, które wiążą się z chęcią zyskania wymiernych korzyści. Niejedna wspólnota mieszkaniowa i spółdzielnia mieszkaniowa doświadczyła w ostatnich latach plagi, jaką jest kradzież paliwa ze zbiorników samochodowych. Benzyna na czarnym rynku jest sprzedawana nawet o 40 procent taniej. Nikogo nie dziwi też przypadek odkrycia wybitej szyby w aucie, czyli oczywiste następstwa nocnego rabunku. Łupem złodziei osiedlowych padają radia samochodowe, tablice i przedmioty trzymane w schowku.

Spółdzielnie w ostatnich latach znajdują się jakby w fazie testowania nowych form kontroli, jakimi są całodobowi ochroniarze i urządzenia monitorujące. Już wymienić można przynajmniej kilka plusów i minusów zastosowania obu tych opcji. Żadne nowoczesne osiedle, do którego wprowadzają się zamożni ludzie, nie może obejść się bez tego typu rozwiązań.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Pracowników Tramwajów Miejskich

ul. Krasińskiego 23
01-580, Warszawa    woj. mazowieckie

SM w Piekarach Śląskich - Adm. Powstańców Śl.

ul. M.C.Skłodowskiej 83a
41-949, Piekary Śląskie    woj. śląskie

Nauczyciel -Nauczycielska Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Budownictwa Wielorodzinn

Korczaka 1
72-010, Police    woj. zachodniopomorskie

Nowa - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Władysława IV 9
76-200, Słupsk    woj. pomorskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa przy OSM w Zwoleniu

ul. Puławska 88
26-700, Zwoleń    woj. mazowieckie

Dalia Wspólnota Mieszkaniowa

ul. Kraszewskiego 8
59-220, Legnica    woj. dolnośląskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Żwirki i Wigury 9
18-420, Jedwabne    woj. podlaskie

Wieluńska SM - Adm. os. Wyszyńskiego

Wyszyńskiego
98-300, Wieluń    woj. łódzkie

Spółdzielnia Nabywcow


62-271, Działyń 9    woj. wielkopolskie

Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Mikołaja Reja 18
43-300, Bielsko-Biała    woj. śląskie