search SZUKAJ menu MENU
Cyfrowe zamki przy śmietniku?

Cyfrowe zamki przy śmietniku?

Spółdzielnie mieszkaniowe

Styczeń
2020
11
818
odwiedzin
strony
1
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Problemy z podrzucaniem odpadów doskonale znaną są wszystkim mieszkańcom osiedli, zwłaszcza zagospodarowanych przez duże spółdzielnie, gdyż występują tam problemy z grodzeniem budynków, a śmietniki często stawiane są przy placach zabaw, by służyły mieszkańcom paru bloków. Jak wiadomo, nowo pobudowana wspólnota mieszkaniowa podchodzi do tej kwestii racjonalnie - stawia śmietniki blisko budynku i dba o wywóz wyłącznie własnych śmieci, nierzadko je segregując dla większych oszczędności. Wiadomo - wspólnota, która rozlicza się w węższym gronie zmuszona jest do dyscypliny finansowej.

Na terenie niestrzeżonym znajduje się nadal worki podrzucane przez intruzów. Jedyną formą zabezpieczenia, która zdaje egzamin, jest zamykanie śmietników na klucz. Okazywało się jednak, że dla części osób było to utrudnieniem, gdyż klucze trzeba było wziąć specjalnie z domu lub liczyć na pomoc sąsiada. Wygoda okazywała się ważniejsza niż wspólny interes, dlatego drzwi od śmietnika były niezamykane. Nowym pomysłem jest zamykanie takich obiektów za pomocą cyfrowego kodu. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy noszeniem dodatkowego klucza, wystarczy mieć w pamięci kilka numerów. Taki pomysł wdrożyly juz niektóre spoldzielnie w Polsce, a niejedna administracja spoldzielni wypowiada się o tym pomyśle dość entuzjastycznie. Oczywiście, wszędzie znajdą się osoby, które zapomną o domknięciu lub zarzucą spółdzielni niepotrzebne koszty.

Warto wiedzieć, że podrzucanie śmieci jest traktowane jako wykroczenie i warto zgłaszać takie przypadki straży miejskiej. Spółdzielnia mieszkaniowa powinna uruchomić monitoring, by lepiej pilnować porządku. Opcjonalnie, podpatrywać praktyki, jakie stosuje wspólnota, by nie dopuścić do takich zdarzeń na swoim terenie. Prawo spółdzielcze dość dokładnie reguluje te kwestie, wymagając ponoszenia opłat za wywóz śmieci również od osób, które wynajmują pomieszczenia należące do spółdzielni na cele gospodarcze. Cały czas problemem pozostaje zla wola intruzów, którzy chcą uniknąć oplat za umowę z firmami porządkowymi.

chevron_left

Cyfrowe zamki przy śmietniku

Styczeń
2023
9
perm_identity
autor
Max
Cyfrowe zamki to nowoczesne rozwiązanie, które może być stosowane w różnych sytuacjach, w tym przy publicznych śmietnikach. Cyfrowe zamki umożliwiają otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą kodu lub karty zbliżeniowej, co zapewnia większą bezpieczeństwo i kontrolę dostępu. W przypadku publicznych śmietników cyfrowe zamki mogą być używane, aby ograniczyć dostęp do śmietnika dla uprawnionych osób lub zapobiec wybrykom i dewastacji. Cyfrowe zamki są również wygodne, ponieważ nie wymagają użycia klucza, co oznacza, że nie trzeba się martwić o zgubienie go lub zapomnienie go w domu.

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Wacyn - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Żyzna 25/7
26-610, Radom    woj. mazowieckie

Wrzos-Ursus - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Wojciechowskiego 36/10
02-495, Warszawa    woj. mazowieckie

Bydgoska SM - Adm. Os. Śródmieście

ul. Grunwaldzka 14a
85-236, Bydgoszcz    woj. kujawsko-pomorskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gołańczy

ul. Libelta 71
62-130, Gołańcz    woj. wielkopolskie

Budowa - Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Plutonu Torpedy 47
02-495, Warszawa    woj. mazowieckie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Pionierów 2
11-600, Węgorzewo    woj. warmińsko-mazurskie

Wygnańców ze Wschodu - Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Armii Krajowej 17
58-100, Świdnica    woj. dolnośląskie

Zgoda - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. mjr. Sucharskiego 1
48-300, Nysa    woj. opolskie

Wybrzeże - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Morska 157/163
81-222, Gdynia    woj. pomorskie

Chocianowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Trzebnicka 7a
59-140, Chocianów    woj. dolnośląskie