search SZUKAJ menu MENU
Inwestycje budowlane przed Euro 2012

Inwestycje budowlane przed Euro 2012

Spółdzielnie mieszkaniowe

Październik
2019
20
498
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Budowa autostrad w związku z przygotowaniami Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku chyba bardziej cieszy miliony Polaków, niż obietnica niesamowitych wrażeń sportowych, które wielu z nich zobaczy na żywo, bez konieczności wyjazdu zagranicę. Nowe autostrady wiążą się z udogodnieniami komunikacyjnymi, a zatem, zgodnie z przewidywaniami analityków z rynku deweloperskiego, z pewnością zwiększy się popyt na mieszkania wybudowane na obrzeżach dużych miast. Dojazd do pracy i do szkoły dzięki autostradom i obwodnicom będzie znacznie szybszy. Takie rozwiązanie z pewnością spowoduje ożywienie na rynku sprzedaży nowych mieszkań wokół Poznania czy Wrocławia. Nie dziwi nikogo, że deweloperzy obecnie mocno interesują się gruntami na terenach małych miejscowości, typu chociażby Swarzędz, czy Rokietnica, wokół których trwają prace nad budową autostrady S11.

Niestety, złym prognostykiem jest lawina opóźnień inwestycji drogowych, nadzorowanych przez Ministerstwo Infrastruktury. Obecnie w budowie i przebudowie są 1425 km dróg krajowych. Równolegle trwają prace przy budowie nowych tras, w tym 729 km autostrad, 528 km dróg ekspresowych i 92 km obwodnic. Mimo to nie wiadomo, czy w dwa lata po Euro2012 powstaną porządne płatne autostrady. Niezadowolenie wzmaga fakt, że ekspresowe drogi bezpłatne będą powstawać w Polsce przez najbliższe dziesięciolecie.

Jak wiadomo, deweloperzy to prawdziwi potentaci, jeśli chodzi o realizację projektów budowlanych. To oni dyktują trendy i wprowadzają innowacyjne pomysły. Od wielu lat spółdzielnie nie są w stanie dotrzymać im kroku. Warto mieć na uwadze jednak to, że projekty deweloperskie obejmują różnego typu obiekty i zasoby lokalowe, podczas gdy każda spółdzielnia mieszkaniowa nastawiona jest na zaspokajanie samych potrzeb mieszkalnych. Zmiany na rynku dotyczą też formy administrowania mieniem. Przez lata preferowana administracja spółdzielni ustępuje miejsca administracji prowadzonej w oparciu o prawo o wspólnotach mieszkaniowych. Obiekty deweloperskie budowane są poza tym na potrzeby ludzi, którym bliższa jest wspólnota mieszkaniowa jako nowoczesna forma zarządzania mieniem.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sokołowie

ul. Sportowa 8
62-300, Września    woj. wielkopolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nasz Dom

ul. Partyzantów 41/62
32-100, Proszowice    woj. małopolskie

Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kardynała Wyszyńskiego 17
32-500, Chrzanów    woj. małopolskie

Wielkoblokowa - Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa

ul. Wasilkowska 1
15-117, Białystok    woj. podlaskie

Venta - Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa

ul. Komedy 2
02-517, Warszawa    woj. mazowieckie

Nasz Dom - Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Sosnowa 4
24-320, Poniatowa    woj. lubelskie

Cukrownik I - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Fabryczna 13c/1
49-340, Lewin Brzeski    woj. opolskie

Osiedle Nowe - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Stara Wieś
05-622, Belsk Duży    woj. mazowieckie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sępólnie Krajeńskim - Adm.

BOWiD
89-410, Więcbork    woj. kujawsko-pomorskie

Widok - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Góra Bungałowska 11
34-300, Żywiec    woj. śląskie