search SZUKAJ menu MENU
Kupno mieszkania w kamienicy

Kupno mieszkania w kamienicy

Spółdzielnie mieszkaniowe

Grudzień
2019
13
516
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Pomieszczenia wysokie na 3,2 metra, duch historii tworzący atmosferę miejsca i bardzo dobra lokalizacja - to największe zalety kamienicy. Wiele osób z radością wprowadziloby się do takiego pięknego obiektu, jeśli tylko elewacja jest dość zadbana, a zarządca nie żąda zbyt wygórowanych stawek. Na ogół zarządcą tym w dużych miastach jest Administracja Domów Mieszkalnych,
Stawki na lokal w kamienicy są bardzo atrakcyjne, jeśli zestawić je z obowiązującymi cenami na rynku nieruchomości wtórnych, zdominowanymi przez lokale w blokach wielorodzinnych, zarządzane przez spółdzielnie. W wielu miastach rzadko przekraczają 2,5 tys. za 1m2. powierzchni mieszkania. Kamienice nie noszą na sobie piętna spółdzielczości, a przez lata służyły jako zaplecze lokalowe, przydzielane osobom o niższym statusie materialnym. Z tej przyczyny też te piękne budynki wciąż mogą kojarzyć się z biedą i widokiem zdewastowanej sutereny. Oczywiście, dzięki dotacjom samorządowych i inwestycjom prywatnych właścicieli, zwłaszcza w tych najbardziej reprezentatywnych częściach miasta, obraz kamienic bardzo się zmienil. W oczy rzuca się piękna elewacja, gdyż udało się przywrócić blask wielu zabytkowym fasadom i elementem architektonicznym. Gdzie nie gdzie rekonstruuje się nawet stylowe ogródki, dodając małe elementy architektury, typu altanka czy stylowa ławeczka.
Warto dodać na marginesie, że planowane w tym roku zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i w prawie dotyczącym przekształceń własnościowych bardzo ucieszyły zarządcę, jakim jest ADM. Przez ostatnie lata podmiot ten wyspecjalizował się w świadczeniu usług zarządczych, znacznie poszerzając krąg odbiorców. Wraz z trendem faworyzującym typ zarządzania, jakim jest wspólnota mieszkaniowa, coraz więcej mieszkańców bloków może zwrócić się do ADM-u z propozycją współpracy. Dawne spółdzielnie przestaną istnieć na dotychczasowych zasadach, a prawo spółdzielcze straci rację bytu w sprawach administrowania mieniem lokalowym.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Bytomska SM - Adm. Nr 2 (Szombierki Północ)

ul. Podhalańska 5
41-907, Bytom    woj. śląskie

Przyszłość - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Bobolicka 16a
78-450, Grzmiąca    woj. zachodniopomorskie

Kolejarz - Kolejowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Palestyńska 5/43
03-321, Warszawa    woj. mazowieckie

Praga RSM - Adm. os. Targówek

ul. Witebska 4
03-507, Warszawa    woj. mazowieckie

Przy Ujściu - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Bohaterów Modlina 71/13
05-100, Nowy Dwór Mazowiecki    woj. mazowieckie

Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Parzeczewska 21
95-100, Zgierz    woj. łódzkie

Pomorska - Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Milczańska 6/1
70-117, Szczecin    woj. zachodniopomorskie

Lokum - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Chemiczna 12
41-200, Sosnowiec    woj. śląskie

Oświata - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. ks. Kądziołki 2/2
48-300, Nysa    woj. opolskie

Doker - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kasztanowa 8
80-540, Gdańsk    woj. pomorskie