search SZUKAJ menu MENU
Niezły towar w centrum Poznania

Niezły towar w centrum Poznania

Spółdzielnie mieszkaniowe

Marzec
2020
15
544
odwiedzin
strony
1
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Od niedawna można obserwować tendencję do powrotu mieszkańców obrzeży miasta do centrum. Wypiera ona popularną wcześniej modę na mieszkanie pod miastem.

To dla nich budowane jest coraz więcej inwestycji mieszkaniowych w centrum. Są to najczęściej nowoczesne budynki z bogatą infrastrukturą. Wybierane są głównie ze względu na atrakcyjną lokalizację, która pozwala na szybkie dotarcie do wszystkich ważnych w mieście miejsc, które zwykle znajdują się właśnie w centrum. Mieszkając w takim miejscu nie trzeba martwić się o nocne powroty z restauracji czy spontaniczne wyjścia do kina, bowiem wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Mieszkania, usługi, biznes

Jednym z takich obiektów będzie budowany właśnie przez firmę Ataner budynek przy ulicy Towarowej 41. Bliskie sąsiedztwo Starego Browaru, Centrum Kultury Zamek czy Starego Rynku pozwoli na korzystanie z wielkomiejskich rozrywek. Tuż obok znajduje się także nowobudowany dworzec PKP i PKS. Ten fakt na pewno ucieszy osoby, które często podróżują lub pracują w innych częściach kraju czy Europy. Po przejściu Mostu Dworcowego już tylko 3 godziny jazdy pociągiem dzielić ich będzie od Berlina czy Warszawy. Szybko można się stąd dostać także na lotnisko Ławica. Również obcokrajowcy, których jest w Poznaniu coraz więcej, docenią bliskość środków transportu. Osoby, które zdecydują się na zakup lokalu w tym miejscu, wkrótce będą mieszkać w zupełnie innym otoczeniu niż to, jakie jest dziś. Sąsiadujące z dworcem tereny od lat były zaniedbane, znajdowały się tam baraki i parkingi. Teraz świecić będą nowym blaskiem, gdyż w tej okolicy oprócz obiektu mieszkalnego mają powstać w przyszłości powierzchnie biurowe na wzór istniejącej już tutaj, wybudowanej także przez Ataner, Delty. – Towarowa 41 to jedna z ostatnich tak atrakcyjnych lokalizacji w centrum Poznania. Położona jest w sercu miasta, a zarazem tuż obok parku. To miejsce dla ludzi, którzy cenią sobie miejski styl, a zarazem potrzebują swego zacisznego miejsca– mówi Przemysław Czamański, kierownik marketingu firmy Ataner. Przeszklony budynek będzie się dobrze komponował z planowanymi w przyszłości nowoczesnymi biurowcami. Goście przyjeżdżający do Poznania pociągiem już dziś często zwracają uwagę na Deltę, a już wkrótce ich wzrok będzie przyciągać także budynek przy Towarowej 41. Dzięki takim obiektom Poznań może być dumny ze swojej zabudowy i swobodnie może konkurować z innymi europejskimi miastami.

Ludzie nauki czy biznesmeni?

Mieszkania położone w centrum lub blisko uczelni czy akademików są również chętnie kupowane jako finansowa inwestycja, mieszkanie pod wynajem. Takimi lokalami chętnie interesują się nie tylko młode osoby, ale również ludzie biznesu, którzy cenią sobie centralną lokalizację i bliskość miejsca pracy i wielu ważnych instytucji. A jeśli dodatkowo budynek położony jest blisko terenów zielonych, na przykład parku, jego wartość znacząco wzrasta. Przyszli mieszkańcy nie muszą bowiem wówczas martwić się o hałas, który jest wszak domeną centrów dużych miast. Takie też atuty posiada Towarowa 41 – z okna widać nie tylko sąsiadujący park Karola Marcinkowskiego, ale całe centrum, a nawet jezioro Maltańskie. Widok będzie tym bardziej przyjemny, że obserwowany z dużych tarasów i przeszklonych mieszkań, bowiem w lokalach znajdą się panoramiczne okna. Dla żyjących aktywnie osób ważne jest także wyposażenie budynku, recepcja z ochroną, monitoring czy hala garażowa. Wszyscy wiemy, jak trudno jest zaparkować w centrum, więc dodatkowe miejsca postojowe na pewno będą cieszyć się powodzeniem.
Obiekt został zaprojektowany w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich i będzie oddany do użytku we wrześniu 2013 r.

chevron_left

Dobry towar?

Maj
2020
14
perm_identity
autor
Miky
Gdzie, u kogo, za ile?

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Salonik 4 Muz - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Piłsudskiego 13
55-120, Oborniki Śląskie    woj. dolnośląskie

Nasz Dom - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Zamkowa 26
38-500, Sanok    woj. podkarpackie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Wałecka 56
78-550, Czaplinek    woj. zachodniopomorskie

Wspólny Dom - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Skłodowskiej-Curie 40
83-400, Kościerzyna    woj. pomorskie

Eskulap - Spółdzielnia Mieszkaniowa Akademii Medycznej i Jednostek Podległych

ul. Marchołta 39
31-416, Kraków    woj. małopolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa

ul. Mszczonowska 39a
96-100, Skierniewice    woj. łódzkie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubiczu

ul. Kołłątaja 3/1
87-162, Lubicz Górny    woj. kujawsko-pomorskie

Aztek - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Graniczna 2a
62-800, Kalisz    woj. wielkopolskie

Automatyk - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. prym. Wyszyńskiego 11
05-220, Zielonka    woj. mazowieckie

Związkowiec - Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa

ul. Cypryjska 70
02-761, Warszawa    woj. mazowieckie