search SZUKAJ menu MENU
Osiedlowa akcja - Balkony w zieleni

Osiedlowa akcja - Balkony w zieleni

Spółdzielnie mieszkaniowe

Sierpień
2019
9
501
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Jak powszechnie wiadomo od bardzo wielu lat niektóre spółdzielnie mieszkaniowe z Polsce organizują wiosenne akcje pt. Balkony w zieleni. Otóż w niektórych częściach kraju konkurs nosi nazwę „Wiosna i lato na balkonie”. Natomiast z biegiem lat coraz więcej spółdzielni dołącza się do tej akcji, która cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie u pań, które nie pracują już zawodowo. Taka właśnie akcja jest również godna poparcia, zawsze to jakaś odmiana wśród naszych blokowisk. Wystarczy w terminie wyznaczonym przez administrację spółdzielni zgłosić swój balkon do konkursu. Podajemy numer bloku i mieszkania pracownikowi administracji po czym przez najbliższe dwa, trzy miesiące uprawiamy rośliny doniczkowe, przytwierdzamy zielone ozdoby do naszych balkonów. Należy pamiętać o estetyce i umiarze.

Wszystkim uczestnikom akcji przypominamy, iż nie jest to konkurs na umieszczenie jak największej ilości zieli na balkonie a uzyskanie estetycznego wyglądu balkonu przy pomocy roślinności. Akcja taka nawet podoba się tym członkom wspólnoty mieszkaniowej, którzy niestaty nie mają czasu lub chęci, aby przystąpić do sąsiedzkiej rywalizacji. Natomiast nasze bloki na wiosnę, jak również w lecie pięknieją, co jest zauważane przez wszystkich mieszkańców.

Administracja spółdzielni mieszkaniowej również funduje najlepsze i najfajniejsze nagrody dla zwycięzców na swoim terenie. Nagrody te są symboliczne, liczy się dobra zabawa oraz uczynienie naszych osiedli ładniejszymi i bardziej przyjaznymi. Laureaci osiedlowych konkursów zwykle otrzymują bon na zakupy w sklepie ogrodniczym, bądź akcesoria do uprawy roślin a także albumy i atlasy roślin. Więc i my zachęcamy wraz z administracjami wspólnot mieszkaniowych o przyłączenie się do tego typu akcji, gdyż służy ona poprawieniu wizerunku każdego osiedla. Wykorzystajmy balkony do tego by zdobiły nasze otoczenie, a nie tylko służyły one na przykład do wstawiania na nie sprzętów nie mieszczących się w naszym małym i ciasnym mieszkaniu.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Spółdzielnia Mieszkaniowa przy Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych nr 1

ul. Zamoyskiego 9a
22-400, Zamość    woj. lubelskie

Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Parzeczewska 21
95-100, Zgierz    woj. łódzkie

Prefabet - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Przemysłowa 15
11-500, Giżycko    woj. warmińsko-mazurskie

Ugorek - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Dzielskiego 2
31-465, Kraków    woj. małopolskie

Nowe Domostwo - Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa

ul. Jaracza 3
00-378, Warszawa    woj. mazowieckie

Projektant - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Lutocińska 6
02-656, Warszawa    woj. mazowieckie

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W.Z. Nałkowskich

ul. Nałkowskich 108
20-470, Lublin    woj. lubelskie

Skarbek - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Staszica 1
21-010, Łęczna    woj. lubelskie

Jedność - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Kościańska 8
64-005, Racot    woj. wielkopolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Własnościowa Osiedle Domaszków

Kolejowa 5
57-522, Domaszków    woj. dolnośląskie