search SZUKAJ menu MENU
Polowanie na tanie mieszkania

Polowanie na tanie mieszkania

Spółdzielnie mieszkaniowe

Grudzień
2019
14
746
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Wiele osób marząc o tym, by w końcu wyprowadzić się na własne mieszkanie, poświeca wiele miesięcy na łowienie atrakcji cenowej. Zdaniem fachowców najlepszą strategią jest wybór odpowiedniej oferty i wytrwałe negocjowanie ceny, gdyż podstawowym problemem jest przeszacowanie wartości mieszkania przez osobę sprzedającą. Oczywiście, nie wszystkie lokale są przeszacowane. Niektóre oferty ze względu na spełnienie określonych kryteriów są bardziej atrakcyjneniż pozostałe. Szczególnie cenione na rynku atrybuty to wielkość mieszkania i lokalizacja. Jeśli przy zachowaniu dobrych warunków wartość lokalu oszacowana jest na poziomie wartości rynkowej, mówi się o korzystnych stosunku jakości towaru do ceny.
Kluczową kwestią dla osoby poszukującej taniego mieszkania jest zorientowanie się co do wysokości średnich cen transakcyjnych, gdyż stawki obecne w ogłoszeniach prasowych na ogół są zawyżone. Jak przeczytać można w pismach branżowych dotyczących rynku nieruchomości wtórnych, średnie ceny transakcyjne nieruchomości w całej Polsce spadły minimalnie w I kwartale tego roku względem IV kwartału ubiegłego roku. Towarzyszył temu nieznaczny wzrost wartości i liczba udzielanych kredytów mieszkaniowych, zarówno osobom fizycznym, jak i całej branży deweloperskiej.
Polacy polując na okazje na rynku wtórnym najczęściej interesują się dobrymi lokalizacjami, którymi zarządzają spółdzielnie, często administrujące również budynkami, w których utworzyła się wspólnota mieszkaniowa. Dla potencjalnych nabywców ważne są koszty miesięcznych opłat. Wiadomo jednak, że dana wspólnota, czy spółdzielnia mieszkaniowa stosuje indywidualne przeliczniki, dostosowane do zmiennych potrzeb mieszkańców. Cenionym udogodnieniem jest grodzenie powierzchni osiedla, niekoniecznie już monitoring i firma ochroniarska, gdyż takie zabezpieczenia ciągle kojarzą się z luksusem. Polacy traktują zakup mieszkań jako inwestycję na przyszłość, często myśląc już na etapie kupna o dalszej odsprzedaży.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Nasza Sprawa - Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa

ul. Prosta 2/14
00-850, Warszawa    woj. mazowieckie

Metalchem - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Długa 21
87-100, Toruń    woj. kujawsko-pomorskie

Stoczniowiec SM - Adm. Osiedla

ul. gen. Kleeberga 10a
81-175, Gdynia    woj. pomorskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

Park Bankowy 1
69-200, Sulęcin    woj. lubuskie

Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Wiejska 40/2
55-200, Oława    woj. dolnośląskie

Zielone Światło - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Holenderska 3
64-100, Leszno    woj. wielkopolskie

Idealne Mieszkanie - Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Migdałowa 4
02-796, Warszawa    woj. mazowieckie

Weronika - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Witosa 38
43-110, Tychy    woj. śląskie

Stawowa - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Jeziorna 26a
91-358, Łódź    woj. łódzkie

Metalowiec - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Inżynierska 17
53-227, Wrocław    woj. dolnośląskie