search SZUKAJ menu MENU
Straż miejska – nieczęsty gość na naszych osiedlach

Straż miejska – nieczęsty gość na naszych osiedlach

Spółdzielnie mieszkaniowe

Sierpień
2019
18
404
odwiedzin
strony
0
komentarze
dodane
0
zdjęcia
dodane
Strażnicy miejscy mają za zadanie patrolować nasze osiedla. Raz po raz widać ich pomiędzy blokami. Jednak mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych, jak również wielu spółdzielni często mają pewne srogie zastrzeżenia do pracy służb mundurowych. Na taką bardzo niską częstotliwość pojawiania się patroli nie ma sensu się uskarżać, ponieważ często posiadają taki a nie inny budżet. Mieszkańcy wielu bloków mają jednak całkiem inny zarzut. Natomiast w dzisiejszych czasach wiele osób twierdzi, iż strażnicy miejscy faktycznie unikają prawdziwych problemów.

Otóż lokatorzy, członkowie spółdzielni mieszkaniowych woleliby, ażeby nasi mundurowi zajęli się na przykład hałaśliwymi, jak również wulgarnymi grupami nastolatków, którzy krążą późnymi wieczorami po osiedlu strasząc osoby, które samotnie wracają do mieszkania. Otóż strażnicy jednak najczęściej widoczni są podczas interwencji podczas, której wypisują mandaty za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych przez pojedynczych, starszych panów, jednak do grupy młodych osiłków w tej samej sytuacji raczej już nie podchodzą. Natomiast mundurowi wypisują też mandaty za parkowanie na trawnikach, oczywiście robią to słusznie, jednak według mieszkańców wielu osiedli strażnicy miejscy są zwykłymi służbami porządkowymi, unikającymi bardzie odpowiedzialnych zajęć, do których mają przecież pełne uprawnienia.

Administracje spółdzielni twierdzą, iż mundurowi zapewniają dostateczną ochronę mieszkańcom, jednak nic innego wymagać nie mogą, mimo, że sami lokatorzy często nie czują się zbyt bezpiecznie. Czy więcej partoli rozwiązałoby sprawę? Jeśli faktycznie opinie mieszkańców na temat działań służb mundurowych są prawdziwe i w pełni uzasadnione, to niestety ale większa liczba strażników nie wpłynie na spadek zdarzeń z udziałem chuliganów. Natomiast znacznie bardziej większy pożytek dałoby zwiększenie liczby patroli policji w dzielnicach najbardziej zagrożonych przestępczością i chuligaństwem.

chevron_left

Adresy spółdzielni mieszkaniowych

Ostoja III - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zdzisława 34
05-800, Pruszków    woj. mazowieckie

Pod Śnieżką - Spółdzielnia Mieszkaniowa

Jelenioogórska 14
58-530, Kowary    woj. dolnośląskie

Sopocka Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Boh. Monte Cassino 36b
81-759, Sopot    woj. pomorskie

OSM Przyszłość - Adm os. Centrum

ul. Kośnego 31b
, Opole    woj. opolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa

1 Maja 2
33-170, Tuchów    woj. małopolskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jarantowicach

Borzymie 47a
87-850, Choceń    woj. kujawsko-pomorskie

Słoneczny Stok - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Armii Krajowej 7
15-661, Białystok    woj. podlaskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pracowników Pracowni Konserwacji Zabytków

ul. Paulińska 4
31-065, Kraków    woj. małopolskie

SM w Tczewie - Adm. Os. Suchostrzygi I

ul. Żwirki 49
83-110, Tczew    woj. pomorskie

Ina - Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Szewska 14a
73-140, Ińsko    woj. zachodniopomorskie